0
2
Vzájemné zápasy od roku 2010
Přehled
Ruský Zenit válel v základní skupině, kde vyhrál pět duelů v řadě a poprvé ztratil body až v závěrečném duelu v Gentu (1:2), kde ale poslal do boje notně oslabenou sestavu. Do vyřazovacích bojů tak nastoupil s vysokou sebedůvěrou a vírou v postup do čtvrtfinále. Dlouhá zápasová pauza během zimní přestávky se však na jeho výkonu neblaze podepsala a z Lisabonu odjel s prázdnou, když podlehl domácí Benfice 0:1. Dlouho to přitom vypadalo – navzdory nepříliš kvalitnímu výkonu – že udrží nadějnou plichtu. Portugalský šampion totiž jasně kontroloval hru (61% držení míče) a několikrát úspěšně našel skulinku v pevné petrohradské defenzívě, jenže se v šancích zastřeloval… Střeleckou smůlu domácích prolomil až v první minutě nastavení úspěšnou hlavičkou Jonas, jenž tak zařídil těsný triumf mančaftu z Lisabonu. Petrohrad bude muset v odvetě výrazně přidat, především v útoku byl hodně jalový a s podobným výkonem by ani v druhém klání rozhodně neuspěl. Jenže Benfika disponuje nebezpečnou ofenzívou, rychlíci jako Gaitán, Jonas či Pizzi jsou při hře na brejky nesmírně efektivní a umí potrápit jakoukoliv obranu. Ani v Petrohradu by tak neměli svěřenci kouče Vitorii vyjít střelecky naprázdno…