Zlín – Třinec: bitva s minimem gólů

13.10.2014

Hledat favorita v duelu posledního s prvním se zdá být jasná věc. Jenže hokejisté Zlína se po děsivém startu do extraligy zvedají a navíc hrají doma. Proti silnému Třinci to bude urputná bitva jako v play off s minimem gólů.

Ve čtyřech zápasech základní části minulé sezóny padlo v jejich bitvách pouhých 15 gólů v základní hrací době, týmy se více rozstřílely až v semifinálové sérii play off, kdy už na bránění ubývaly síly. Tentokrát se dá očekávat spíše první scénář. Třinečtí vedou tabulku, ale ze soupeře mají respekt. Domácí musejí bodovat, jenže bezhlavá ofenzivní lavina by přinesla jen smrtící hostující brejky. „Do Zlína jedeme s respektem, protože ten mančaft má velikou sílu,“ řekl třinecký trenér Václav Varaďa. Zápas bude zajímavý i tím, zda hostující gólman Hrubec dokáže prodloužit svou neprůstřelnost: v extralize ve třech utkáních po sobě nedostal gól, neinkasoval celkem už 182 minut a pomalu ohrožuje extraligový rekord exzlínského Hudáčka (262 minut ze sezony 1999/2000). Třinec je aktuálně nejlépe bránícím i střílejícím celkem soutěže! Nicméně mistrovský Zlín doma poslední dva zápasy vyhrál a získal v nich všech šest bodů v této sezoně. Nebude to žádná ofenzivní divočina, gólovou přestřelku nečekejte.