Zlín – Plzeň: repríza finále půjde do prodloužení!

9.10.2013

V loňské sezoně spolu svedly sedm památných bitev v extraligovém finále, titul nakonec urvala Plzeň. Ta také vstoupila do nového ročníku lépe než Zlín, jenž se trápí v ofenzívě. Proti Plzni ale zabojuje, půjde se do prodloužení.

Domácí tápou, v normální hrací době dosud vyhráli jen dvakrát a s 13 body na kontě jsou devátí. Třikrát v posledních čtyřech zápasech padli a vstřelili v nich pouhých pět branek, z toho tři při výhře na nájezdy v Chomutově. Právě problémy v ofenzívě je sráží dolů, vždyť mají po posledním Litvínovu druhý nejméně produktivní útok (21 gólů)! Proti svému přemožiteli z finále se ale jistě vybičují k pořádnému výkonu, mají mu co oplácet. To Plzeň střílet góly umí (30), ale obrana Západočechů nepatří mezi nejpevnější (26 inkasovaných branek). Uvidíme tak nejspíš vyrovnané utkání, mohlo by se rozhodovat až v prodloužení.