Zlín – Litvínov: úvod utkání bude opatrný

12.2.2015

Obhájce titulu ve finiši ukazuje sílu a pomalu se přibližuje elitní extraligové šestce. Nyní se mu ale do cesty postaví druhý Litvínov, s nímž letos už dvakrát prohrál. Tentokrát však Zlín bude kousat, první třetina góly nenabídne.

Zlínské hokejisty dlouho trápila mistrovská kocovina, postupně z ní ale vystřízlivěli a začali předvádět výkony, jaké se na úřadující šampiony sluší a patří. V posledních sedmi duelech šestkrát triumfovali a do utkání s Litvínovem nastoupí po pěti výhrách v řadě, budou si tak věřit! V minulém 45. kole vydřeli triumf 3:2 na ledě šestých Pardubic, který přesnou trefou dvě minuty před koncem zařídil Petr Holík. K Východočechům se po důležité výhře v tabulce přiblížili na rozdíl pěti bodů, ovšem do konce základní části už nezbývá mnoho času a tak k tomu, aby byl jejich atak na jistotu čtvrtfinále úspěšný, musí pokračovat ve vítězné jízdě. To však nebude jednoduché, nyní totiž narazí na silný Litvínov, který se pevně usadil na druhé příčce tabulky a Zlín letos dvakrát pokořil (5:1, 4:3 v nájezdech). Středočeši mají kádr plný zkušených borců, velmi dobře brání a jsou nebezpeční v ofenzívě, poslední dva venkovní duely v Třinci (1:4) a Brně (1:2) ale nezvládli a tak si jistě dají záležet na tom, aby ve Zlíně bodovali. Oba celky budou vycházet ze zodpovědné defenzívy, první třetina nabídne vyrovnanou bitvu s minimem branek.