Žilina – Košice: hosté uloupí bod

19.7.201

Po osmi letech nehrají fotbalisté Žiliny evropské poháry a vítězstvím v Ružomberoku naznačili, že to už nechtějí zopakovat. Košice prohrály úvodní ligové kolo i domácí duel 2. předkola EL s Libercem a teď alespoň remízově zaberou.

Už na konci minulé sezony naznačili borci MŠK Žilina, že nepatří do spodní poloviny slovenské ligy. V posledních pěti zápasech získali dvanáct bodů, což bylo společně s mistrovským Slovanem Bratislava nejvíce ze všech dvanácti účastníků Corgoň ligy, a skončili alespoň devátí. Přes letní přestávku zůstal jejich kádr takřka nezměněný, přišel jen obránce Bojan Letič z Bosny a Hercegoviny. Svěřenci kouče Adriána Guli také zabrali hned v 1. ligovém kole, kdy po přímém kopu vstřelil hlavou jediný gól zápasu v Ružomberoku forvard Jelič. Teď však potřebují potvrdit tříbodový zisk doma proti Košicím.

Účastník 2. předkola Evropské ligy nevstoupil do nové sezony vůbec dobře. Tým českého trenéra Radoslava Látala nečekaně prohrál v úvodním ligovém mači s Banskou Bystricou 1:2. Do dvacáté minuty sice mohl vést náskokem několika gólů, jenže své šance neproměnil a naopak před přestávkou dvakrát inkasoval. Po pauze sice hned ve 46. minutě snížil Jozefem Skvasikem, ale na víc se už Košičané nezmohli. Také druhé soutěžní vystoupení jim nevyšlo. S libereckým Slovanem padli po penaltě Marka Jarolíma z 83. minuty 0:1 a na severu Čech je příští týden čeká těžká práce. A nic jim není platné, že zejména ve druhém poločase svého soupeře přehráli a že i hostující kouč Samuel Slovák označil výhru svého celku za šťastnou. V Žilině tak budou hrát nejen o ligové body, ale i o potřebnou psychickou vzpruhu. Dosáhnou na remízový bod.