Wolfsburg – Gent: pohárová přestřelka

7.3.2016 Mezi osmičkou nejlepších týmů kontinentu nejspíše nebudou chybět fotbalisté Wolfsburgu, kteří v odvetě osmifinále Ligy mistrů hájí vítězství 3:2, které si přivezli s belgického Gentu. Pojistí si postup další cennou výhrou?

Vlci přes zimu hodně zkrotli a v bundeslize se jim v novém roce dlouho nedařilo, ovšem v úvodu vyřazovací části Ligy mistrů vycenili zuby a z Gentu si po triumfu 3:2 odvezli téměř jistý postup! Duel na hřišti belgického šampiona nemohli rozehrát lépe – domácí trápili rychlými a nebezpečnými kontry a v 60. minutě už vedli o tři branky! Závěr utkání si ale zkomplikovali, když v posledních deseti minutách dvakrát inkasovali a dali tak Gentu – i když jen minimální – naději. Aby mohl Gent pomýšlet na postup, musel by ve Wolfsburgu zvítězit o dvě branky, což není zrovna snadný úkol. Pokud se hostům nepodaří gólově udeřit v úvodu utkání, s postupem času budou muset stále více otevírat hru, z čehož by profitovali šikovní forvardi v domácím dresu (Schürrle, Kruse, Draxler). Také odveta by tak měla být pro nezaujatého fanouška skvělou podívanou, v níž nebude o góly nouze!