Wales – Severní Irsko: ostrovní bitva půjde do prodloužení

23.6.2016

Tohle ostrovní derby se v osmifinále nečekalo! Jenže Velšané senzačně ovládli základní skupinu a Severním Irům stačily k postupu tři body. Lítý boj nebude mít po 90 minutách vítěze.

Nevěřilo se jim, teď jsou ale oba mezi nejlepší šestnáctkou a cítí, že to nemusí být konečná. Zejména fotbalistům Walesu vystoupilo sebevědomí až do nebeských výšek. Není divu. Porazili Slovensko i Rusko, do posledních minut drželi v šachu Anglii. Navíc svých úspěchů dosáhli po parádním týmovém výkonu a prokázali, že nejsou týmem jediného muže. Nicméně jejich superstar Gareth Bale zůstává rozdílovým hráčem schopným porobit jakoukoli obranu. Jak se předvede proti ostrovním rivalům? Severní Irové sice ve skupině dvakrát prohráli, ovšem Poláci i Němci jim dokázali vstřelit jen po jednom gólu. Právě totální defenzíva a nezměrná bojovnost s obětavostí jsou jejich devízami, kreativitou ve srovnání s Velšany rozhodně neoplývají. Jenže vzájemné bitvy těchto sousedů bývají hodně vyrovnané. Varováním pro Baleho partu musí být poslední březnový přátelák, ve kterém doma zachraňovali remízu 1:1 až minutu před koncem z penalty. I tentokrát to bude především lítá bitva, která moc technické krásy nepobere, a vůbec by nepřekvapilo, kdyby soupeři hlídali remízové skóre až do nastavení.