Vancouver – Arizona: Kosatky přejedou Kojoty

21.12.2014

Kanadský Vancouver přerušil pětizápasovou sérii bez vítězství proti rivalům z Calgary, které zdolal v prodloužení 3:2. V duelu s trápící se Arizonou zkusí na solidní výkon navázat a krotcí Kojoti mu nebudou příliš vzdorovat.

Loni zůstali Canucks před branami play off, letos však dělají vše proto, aby se do nadstavbové části vrátili. Velkou měrou se na tom podílí český útočník Radim Vrbata, jenž do Vancouveru zamířil před sezonou právě z Arizony a okamžitě skvěle zapadl do prvního útoku k bratrům Sedinovým. Švédské hvězdy pro rodáka z Mladé Boleslavi chystají palebné pozice a Vrbata neomylně zakončuje, s třinácti zásahy je jasně nejlepším střelcem týmu. Trefil se také v zatím posledním utkání Canucks proti Calgary, kdy pohotovou dorážkou pomohl Vancouveru k výhře 3:2 v prodloužení. Po pěti zápasech bez vítězství si tak Kosatky zvedly sebevědomí a zastavily propad tabulkou Západní konference, proti Arizoně zkusí zlepšení potvrdit. Kojoti letos prožívají špatnou sezonu a patří mezi nejhorší týmy celé soutěže. V předešlém utkání vedli po dvou třetinách na ledě šampionů z Los Angeles 2:1, nakonec ale prohráli 2:4 a pošesté z posledních sedmi duelů museli skousnout porážku. Vancouver letos v dosud jediném souboji v polovině listopadu porazili jasně 5:0, odvetu ale ovládnou Kosatky!