USA - Švýcarsko: zaskočí americké favority?

13.5.201 Před šampionátem se s nimi moc nepočítalo a oni pak ovládli ostravskou skupinu B. Hokejisté USA se tak rázem pasovali do role spolufavoritů, což jim nemusí sedět. Už ve čtvrtfinále je čekají nebezpeční Švýcaři schopni zaskočit kohokoli.

-nízká kreativita, hluché pasáže

Švýcarsko

+organizovaná týmová hra, defenzíva

-slabší ofenziva, přesun do Ostravy

Pamatujete na předloňskou velkou švýcarskou jízdu, která skončila až ve finále? Od té doby sice alpská země lehce ubrala na svých ambicích, nicméně stále je velkou hrozbou. Přesvědčili se o tom na šampionátu i favorizovaní Švédové s Čechy, kterým k vítězstvím nestačilo 60 minut. Švýcaři ze sedmi zápasů vyhráli pouze dva, nicméně čtyři ze zbylých pěti dovedli alespoň do prodloužení. V play off jejich výkony tradičně gradují, takže pozor!

Američané jsou překvapením turnaje, vyjma propadáku s Běloruskem a polevení se Slováky hráli skvěle, porazili i evropské giganty Finy s Rusy. Jejich přímočarý důrazný styl funguje, přestože v kádru nejsou žádné velké hvězdy.

Poslední dva vzájemné zápasy vyhráli borci USA, ale pokaždé o gól a díky obratům v závěru. V minulých pěti letech už je ale Švýcaři dokázali dvakrát na MS porazit! Určitě to bude gólově chudičké utkání, na první trefu se dost možná bude dlouho čekat. Kdo z duelu nakonec vyjde jako vítěz?