USA – Česko: první třetina vyzní nerozhodně

19.2.201

Jágrova parta v osmifinále proti Slovákům zabrala a cítí medailovou naději. Ve čtvrtfinále narazí na silné, sebevědomé a odpočaté Američany, vítěze skupiny A. Češi vstoupí do zápasu opatrně, úvodních dvacet minut bude remízových.

Na úvod tristní vystoupení a zasloužená porážka 2:4 od Švédů. Poté vítězství ve stejném poměru nad Lotyši a vzápětí těsná porážka 0:1 v posledním utkání skupiny od Švýcarů. Výběr kouče Aloise Hadamczika nešel do osmifinálového mače proti nabuzeným Slovákům v nejlepší náladě ani formě, ale bývalé federální bratry poslal domů po výhře 5:3. I když svému soupeři dovolil za stavu 4:0 vstoupit do hry a o postupu rozhodl Plekanec až při power play Slováků střelou do prázdné branky. Američané přivezli do Soči nadupaný kádr, který táhne spoluhráč Davida Krejčího z Bostonu Philip Kessel (7 bodů ve 3 zápasech za 4 góly a 3 asistence). V základní skupině přehráli na nájezdy i domácí Rusy a proti českému týmu jsou favority. Jenže ti proti Slovensku předvedli výrazně zlepšenou formu a nabrali potřebné sebevědomí. Po první třetině půjdou hokejisté do kabin s nerozhodným výsledkem.