Články

Tsonga J.W. – Rosol L.: český tenista uhraje set
article image

12.9.201

Rosol dostal překvapivě přednost před Štěpánkem a z postu dvojky českého týmu se utká s francouzskou jedničkou. Tsongu čeká těžká povinnost zvítězit, což se mu sice podaří, ale o jeden set jej ve formě hrající Rosol obere.

Lukáš Rosol je v současnosti v žebříčku ATP nejvýše ve své kariéře, když se vyšplhal až na 27. místo. V létě dokázal vyhrát turnaj na betonu ve Winston-Salemu a na silně obsazeném antukovém turnaji ve Stuttgartu došel až do semifinále. Také v Paříži se hraje na jeho oblíbené antuce a devětadvacetiletý tenista jde do utkání, jak říká, s čistou hlavou. Ví, že může jen překvapit. S Jo-WilfriedemTsongou se utkal zatím jednou, před dvěma lety mu podlehl v Dubaji ve dvou setech 3:6 a 4:6. Grandslamový US Open mu nevyšlo, a tak měl čas pracovat na fyzičce a opět si zvykat na antuku.  

Francouzská světová dvanáctka Tsonga skončil na US Open v osmifinále na raketě Andy Murrayho (5:7, 5:7, 4:6). Na hlavním kurtu Philippa Chatriera na dvorcích Rollanda Garose jej ve druhém mači úvodního dne semifinále Davis Cupu poženou za úspěchem vyprodané ochozy. Kouč českého týmu však věří, že pokud se Rosolovi podaří Tsongu zatlačit přes jeho bekhend a půjde mu první servis, není rozhodně bez šance. Alespoň jeden set by tak favoritovi vzít mohl.

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip