Články

Třinec - Sparta: kdo vykročí k finále?
article image

28.3.201

Severomoravané i Pražané vstupovali do nové sezony jako největší adepti na mistrovský titul. Ale o něj si zahraje pouze jeden z velkoklubů. Zaskočí sparťané opět lídra základní části, kterého zdolali ve třech ze čtyř utkání extraligy?

Třinec

+ silný a takřka kompletní kádr; vyvážená síla v útoku i v obraně  

- zvládne tlak favorita na titul?; Spartě podlehl ve třech ze čtyř duelů základní části

Sparta

+ perfektní přesilovky; skvělý mix zkušených hokejistů a bojovníků; rychlé kontry; na Třinec umí zahrát     

- velká očekáváním fanoušků a vedení - naposledy byla ve finále v rodce 2007; sparťanům podlehla ve třech ze čtyř duelů základní části

 

Úvodní mač semifinálové série, která vzbuzuje ještě větší zájem fanoušků, než již rozehraná mezi Litvínovem a Brnem. Rozdají si to totiž nejbohatší extraligové týmy napěchované skvělými hokejisty, jejichž jedinou ambicí je získat titul. Vše ostatní bude zklamáním.

Třinec prošel suverénně základní částí, v níž získal 107 bodů, o třináct víc než čtvrtá Sparta. Ta se však pyšní nejproduktivnějším útokem (194 gólů, o jedenáct více než Třinec) a také obrovskou zbraní - nejlepšími přesilovými hrami v soutěži. S bráněním přesilovek Pražanů měli potíže i Severomoravané, kteří v nich ve čtyřech utkáních základní části inkasovali 8 gólů! Ovšem jinak je defenzíva Třince, všeobecně považovaného za útočný tým, nejlepší v extralize (117 inkasovaných branek vůči 140 sparťanským).

Tahle série bude asi hodně vyrovnaná, vždyť tabulkový lídr sice prohrál 3 ze 4 vzájemných utkání, ale ve třech případech rozhodl o vítězi pouze jediný gól... Oba celky měly dost času na vyléčení šrámů, protože ve čtvrtfinále si poradily se svými protivníky 4:0 - Sparta s Hradcem Králové a 4:1 - Třinec s Mladou Boleslaví. Gólů v jejich vzájemných utkání pádá hodně, ale důležitost úvodního mače zřejmě bude více velet směrem k defenzívě.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
1. třetina - Třinec - Sparta 0 2.50
Počet gólů - Třinec - Sparta 5,5 - 1.69

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip