Články

Třinec – Litvínov: završí Oceláři mistrovský obrat?
article image

22.4.2015

Promarnili dva mečboly, cítí křivdu z prohraného duelu číslo pět, a historický titul jim proklouzává mezi prsty. Hokejisté Litvínova to budou mít v rozhodujícím sedmém finálovém klání v Třinci těžké. Završí domácí mistrovský obrat?

Třinec

+ psychicky nahoře, výhoda domácího ledu

- česká se od nich obrat, potíže s gólmany

Litvínov

+ mohou hrát zezadu a čekat na šanci

- deprese z promarněné příležitosti, zranění Ručinského

 

Třinečtí se dostali z nejhoršího. Finálovou porážku odvrátili v pátém utkání „za 36 sekund dvanáct“, následně už s přehledem uspěli na severu Čech, a coby vítěz základní části se mohou těšit na rozhodující bitvu před svými fanoušky. Slezané tak nechávají vzpomenout na svou pouť před čtyřmi lety, kdy se jim stav 1:3 na zápasy podařilo otočit proti Slavii v semifinále. „Jsme hrozně rádi, že série se teď přesouvá zpátky k nám,“ uvedl asistent Varaďa. „Pořád je to 50 na 50, ale fakt, že jsme zvládli srovnat z 1:3 na 3:3, je obrovská vzpruha,“ dodal. Oceláři už by měli mít k dispozici brankářskou jedničku Hamerlíka, který si v pátém utkání vykloubil rameno, nicméně právě gólmanský post je pro ně největším strašákem.

Litvínov potřebuje nutně zmobilizovat síly. Především ty psychické a vyhnat z hlavy nejen ztracené vedení 3:1 na zápasy, ale rovněž pocit křivdy z pátého utkání, kdy je jen špatná konstrukce brány stála titul. „Necháme na ledě úplně všechno. A budeme bojovat tak, jako to kluci předvedli už v šestém utkání,“ uvedl litvínovský asistent Hořava. Pokud mužstvo dodrží pravidlo maximálně dvou porážek po sobě, které platilo po celou dosavadní sezonu, bude Litvínov mistrem. „Máme velkou vnitřní sílu a ukážeme to i teď,“ řekl útočník Petružálek. Pro zápas bude připraven i tahoun Ručinský, což je pro Litvínov klíčová zpráva.

Letošní bilance mezi oběma kluby je tak zcela vyrovnané 5:5, na soupeřově ledě vyhrál Litvínov 3 utkání z pěti. Potvrdí, že to v Třinci umí?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
1. třetina - Třinec - Litvínov 0 2.30
Počet gólů - Třinec - Litvínov 4,5 + 1.96

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip