Články

Třinec – Litvínov: kdo vykročí za titulem?
article image

11.4.201

Velké extraligové finále je tady! Hokejisté Třince a Litvínova si to rozdají v sérii, v níž se očekává atraktivní útočný hokej a hodně gólů. Potvrdí se to i na ledě, nebo nakonec bude převládat taktika a klasická hra na jistotu?

Třinec

+ zkušený tým, domácí prostředí

- jsou pod větším tlakem, slabší brankář

Litvínov

+ odpočatější, větší motivace, vynikající Francouz v bráně

- otazník nad defenzivou

 

Třinec na rozdíl od svého soka už jeden titul má; z roku 2011, kdy si poměrně přesvědčivě 4:1 na zápasy poradil s Vítkovicemi. A nabitý kádr s mnoha hvězdami má už od léta jediný cíl - tento úspěch zopakovat. Třinec už před sezonou přijal roli favorita a kandidáta na titul. V základní části tuto úlohu Oceláři naplnili.

Kouč Kalous se jí nebrání ani před finálovou sérií, ale míní, že šance obou týmů na úspěch jsou vyrovnané. „Finále spolu hrají dva týmy, které od sebe skončily v základní části o dva body. Bude rozhodovat momentální sportovní forma, štěstí, detaily.“ Třinec zatím doma hrál v tomto play off šest utkání a pokaždé uspěl!

Takřka 70 let své existence od roku 1945 čekají na titul hokejisté Litvínova. Nyní stojí opět před branami a jediná úspěšná série je dělí od naplnění snu mnoha generací. Předchozí dvě série s Pardubicemi a Brnem zvládli, tentokrát je ovšem čeká nejtěžší možný protivník. „Třinec má velice silné individuality, umí výtečně potrestat chyby protivníka,“ řekl litvínovský trenér Rulík.

A budou to tedy ofenzivní hody? „Jistě, útočná fáze je vlastní oběma týmům. Ale jak my, tak Litvínov budeme chtít mít obě složky hry vyvážené. Nikdo nebude chtít chybovat,“ mínil třinecký trenér Kalous.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Počet gólů - Třinec - Litvínov 5,5 + 2.10
Dá gól (včetně prodloužení) - Tři-Lit: Irgl Z. ano 3.10

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip