Třinec – Chomutov: Oceláři vyrazí od úvodu za výhrou

29.9.2016

Zůstali posledním neporaženým týmem extraligy. A ve šlágru 8. kola hokejisté vedoucího Třince vyrazí za výhrou nad v tabulce třetím Chomutovem hned od úvodní třetiny.

Oceláři zatím ztratili jediný bod, zatímco Piráti poznali hořkost porážky až v úterý v prodloužení domácího duelu s Pardubicemi. Jenže tím podobnost končí. Třinec soka pravidelně poráží a na vlastním ledě vyhrál všech šest dosavadních vzájemných zápasů v extralize. „Ale Chomutov je teď ve velké pohodě a bude si věřit,“ varoval třinecký kouč Kopřiva. Chomutovští ztratili přestřelku s Pardubicemi i přesto, že v utkání vedli 3:1. Jejich střelecká potence, díky níž stihli za sedm utkání nastřílet už 28 gólů, by se jim mohla hodit, neboť domácí dosud inkasovali celkem pouze sedmkrát. V uplynulé sezóně oba týmy vyhrály po jednom domácím zápasu, zbylé dva mače pro sebe Slezané rozhodli v nastavení a na nájezdy. Tentokrát nastoupí do duelu hodně koncentrovaně a budou chtít na soupeře vlétnout od úvodního buly. První třetina by měla patřit jasně domácím.