Tottenham – AEL Limassol: „kohouti“ zvítězí víc než o gól

28.8.201

Z Kypru si přivezli vítězství 2:1, a tak o postupu londýnského klubu nikdo nepochybuje. Tím spíš, že i Premier League zahájili „kohouti“ dvěma výhrami. Na White Hart Lane se bude slavit postup i triumf minimálně o dvě branky.

Pod novým koučem Mauriciem Pochettinem začali borci Tottenhamu novou sezonu parádně. V úvodním kole Premier League zvítězili v londýnském derby na Boleyn Groundu 1:0 nad West Hamem, i když museli na jediný gól utkání čekat až do třetí minuty nastavení, kdy rozhodl Eric Dier. Pět dní poté dokázali v úvodním mači rozhodujícího předkola Evropské ligy otočit v Limassolu nepříznivý poločasový stav 0:1 s AEL na vítězných 2:1, když opět dominovali v poslední čtvrthodině utkání. A následně už za tři dny rozebrali do šroubku v dalším londýnském derby QPR 4:0! Trenér Pochettino si skvělého vstupu do sezony cení, ale rozhodně jej nepřeceňuje. Své svěřence proto udrží v plné koncentraci i v pohárové odvetě. AEL jen stěží může v Anglii soupeře zaskočit, i když přijede posilněn venkovní výhrou v 1. ligovém kole 2:0 nad Nea Salaminou. Domácí se budou chtít naladit před nedělním šlágrem s Liverpoolem a Kypřany alespoň o dvě branky zdolají.

Handicap - Tottenham - AEL Limassol 0:1 1 1.48