Teplice – Chrudim: třetí futsalové finále pro domácí?

28.5.201

Už čtyřikrát se se dostali futsalisté Teplic do finále, ale vždy se po něm radovali borci Chrudimi. Jenže letošní série je mnohem vyrovnanější a Balticflora cítí velkou šanci konečně uspět. Vyhraje i druhý domácí duel a půjde do vedení?

Teplice

+ obrovská motivace; kvalitní kádr; věří si – vítěz základní části v ní Chrudim 2x porazil

- ve finálových sérií už třikrát Chrudimi podlehli a skončili druzí

Chrudim

+ kvalitní kádr; zkušenost s finálovými sériemi; psychická síla – mistrem vždy od roku 2004 s výjimkou roku 2006

- v základní části oba vzájemné zápasy prohrála

Balticflora pomalu ale jistě šplhá k vysněné titulové metě. Ač vznikla až v roce 2008, během roku se přes vítězství v divizi A a následné zakoupení licence ocitla hned v nejvyšší soutěži. A již v prvních dvou sezonách se teplický klub probojoval do finálové série, jenže vždy v nich narazil na suveréna a nejlepší celek české futsalové historie ERA-PACK Chrudim. Ani třetí finálovou účast v loňském roce nedokázal proti chrudimským plejerům proměnit ve zlato.

Jenže letos je situace jiná. Už v základní části Teplice v obou utkáních Chrudim zdolaly – nejprve venku 3:2 a poté doma vysoko 6:1. A také probíhající série je nesmírně vyrovnaná. V obou odehraných finálových zápasech uspěly domácí celky, ale ani jednou se nerozhodlo v základní hrací době. První mač vyhrál vítěz základní části až na penalty, odvetu v Chrudimi pak stříbrný celek tabulky a devítinásobný mistr zvládl v prodloužení.

Oba celky disponují špičkovým mixem domácích a zahraničních futsalistů a dnešní boj o finálový mečbol bude opět dramatický. Že by šel znovu do prodloužení?