Články

Tampa Bay – Montreal: gólově dietní podívaná
article image

15.4.2014

Blesky z Tampy měly parádní finiš základní části, díky kterému si pro play off uhájily výhodu domácího prostředí před dotírajícím Montrealem. Důrazní Canadiens ale budou v úvodním kole těžkým protivníkem, první duel mnoho gólů nenabídne.

Floridský celek loni patřil mezi nejhorší týmy NHL, letos ale pod vedením nového kouče Coopera, jenž vsadil na dravé mládí, výrazně překvapil a ve Východní konferenci nakonec obsadil třetí místo. A to hrál velkou část sezony bez zraněného kanonýra Stamkose! Základem jeho úspěchu byly parádní výkony gólmana Bishopa (průměr 2,23 G/Z, úspěšnost 92,4%) a důrazný nástup nové generace borců (Johnson, Palát, Gudas), kteří se v elitní soutěži rychle otrkali a hru Tampy výrazně oživili. Příchod Callahana z NY Rangers pak dodal jejich útoku velkou dávku bojovnosti a vůdcovství, což se v náročných duelech play off bude hodit. Montreal také má v brance velkou oporu – Corey Price, který v kanadském dresu zazářil při zlaté jízdě na OH v Soči a jen navázal na parádní základní část NHL, v níž se nakonec blýskl úspěšností 92,7% a průměrem 2,32 obdržených gólů na zápas. K těmto číslům mu pomohla i velmi dobrá defenzivní hra Montrealu, jenž i v play off bude vycházet ze zodpovědné obrany. Jeho útočné formace jsou pak velmi vyrovnané, z forvardů vyčníval pouze Pacioretty (39+21), jenž byl suverénně nelepším střelcem i nejproduktivnějším borcem Montrealu v základní části. Nikdo jiný z týmu se nepřehoupl přes dvacet vstřelených branek… Zápasy Canadiens tak nebývají velkými přestřelkami a jejich obrana by měla být schopna udržet na uzdě nebezpečný útok Lightning, který v posledních 16 duelech základní části nastřílel v průměru 3,25 gólů na zápas. První utkání ve vyřazovacích bojích bude z obou stran opatrné, padne maximálně pět branek.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Počet gólů - Tampa Bay - Montreal 5,5 - 1.56

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip