Články

Tampa Bay – Chicago: kdo lépe zahájí finálovou sérii?
article image

3.6.201

Ani jeden z finalistů Stanley Cupu nevyhrál základní část své konference, ale v play off jsou zatím k nezastavení. Výhodu domácího prostředí bude mít třetí celek Východu, využije jí proti Blackhawks k vítěznému startu do série?

Tampa Bay

+ hladoví po úspěchu; lídr Stamkos a nejlepší střelec play off Johnson; atraktivní rychlý hokej

- zvládnou tíži finále?

 

Chicago

+ zkušený kádr; tým zrozený pro boje v play off; lídři Toews a Kane

- neodejde fyzicky?

 

 

Tampa Bay, která hraje v NHL od roku 1992, útočí na svůj druhý Stanley Cup po triumfu v roce 2004. Chicago patří k zakládajícím členům slavné soutěže a od svého vzniku v roce 1926 dosáhlo na stříbrný pohár pětkrát - v letech 1934, 1938, 1961, 2010 a 2013. Pokud by uspělo, získalo by tak třetí Stanley Cup během posledních šesti sezon!

V čem je síla Chicaga? Podle mnohých je tenhle tým už starý. Opotřebovaný. Sází na pouhé čtyři elitní obránce, kteří hráli v prodlužovaných zápasech i neuvěřitelných padesát minut čistého času. Mužstvo v průběhu sezóny trpělo interními problémy, už pár let nedostalo pořádnou posilu. V konferenčním finále proti Anaheimu padalo už 2:3 na zápasy, jenomže Toews a spol. jako by byli nesmrtelní. Jak jim oprátka sevře krk, tahle parta ožívá! A tak i Duks, nejlepší celek Západní konference, drtivý finiš Chicaga nevydrželi a padli v rozhodujícím sedmém duelu a navíc doma!

Jenže proti nejlepšímu celku posledních let se postaví nesmírně ambiciózní letka, kterou dal dohromady podle své vize bývalý skvělý hokejista a dnes klubový GM Steve Yzerman. Však byl za svůj počin také letos nominován na cenu pro nejlepšího generálního manažera sezony. Blesky po ledě skutečně létají rychlostí blesku, jejich ofenzivní kombinace jsou skvělé a s útočníky jako Stamkos, Johnson, Kučerov i český forvard Ondřej Palát góly přibývají. Bude tahle ofenzivní parta stačit na ostřílené veterány Blackhawks, kteří si přímo libují ve vyřazovacích bojích?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Počet gólů - Tampa Bay - Chicago 5,5 + 2.16

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip