Tampa Bay - Chicago: domácí chtějí vrátit úder

6.6.201

Pokud Tampa prohraje i druhé utkání finále NHL, bude to s jejími ambicemi na zisk Stanleyova poháru nahnuté. Chicago totiž úvodní zápas vyhrálo na ledě Lightning 2:1 a po tom druhém se série přestěhuje na led Blackhawks.

Tampa Bay

+ ohromná motivace, tuší, že jet za stavu 0:2 k soupeři zavání průšvihem

- nabourané sebevědomí – o první výhru přišla dvěma góly během chvíle v závěru zápasu

Chicago

+ ujistili se, že na soupeře mají a zároveň mohou hrát klidněji, jeden plusový bod ze hřiště soupeře už je jejich

- každý další zápas může být pro věkově starší tým ve srovnání s mladíky v Tampě fyzicky těžší

Více než padesát minut úvodního finálového duelu to vypadalo, že do něj vstoupí lépe Tampa. Od začátku zápasu vedla, ale pak doplatila na neproměněnou obrovskou šanci v počátku poslední třetiny a poté na to, že přenechala iniciativu soupeři. Ten toho využil a dvěma góly v průběhu 118 vteřin mezi 54. a 56. minutou skóre otočil a vyhrál. Paradoxně se o to v nepoměrně zkušenějším kádru Chicaga zasloužil Teuvo Teräväinen, který hraje první play off v kariéře. Dvacetiletý útočník měl prsty v obou gólech, které Blackhawks zajistily vedení v sérii.

Na domácí Tampě nyní je, aby se rychle z tohoto úderu otřepala a svému soupeři ho vrátila. „Za celé utkání jsme jim toho moc nedovolili a měli jsme šance na to, abychom zlomili zápas na svou stranu. Bohužel nestalo se a oni se vzchopili,“ uvedl trenér Tampy Bay Jon Cooper. Jeho tým bude muset pro případ úspěchu zlepšit produktivitu, jeden gól je na takovou ofenzivní sílu přece jen málo a Tampa tím jen potvrdila často potvrzovanou pravdu, že v hokeji se s jednou vstřelenou brankou těžko vyhrává. Inspiraci a motivaci může nyní hledat ve své vlastní historii. Když před jedenácti lety vstupovala do finálové série s Calgary, prohrála doma dokonce 1:4, ale pak trofej získala.

Druhá finálová bitva už může naznačit, jak na to bude Chicago fyzicky. Věkově starší tým, který navíc hlavně v obraně spoléhá na menší počet hráčů, má za sebou sedm zápasů v konferenčním finále a únava bude narůstat. Dokáží „Blesky“ s mladými borci hlavně v útoku této situace využít k vyrovnání série?