Swansea – Ploesti: favorit si vytvoří náskok do odvety

21.8.2013

Velšský celek posílil v létě o snajpra Wilfrieda Bonyho a ten mu hned v minulém kole pomohl dvěma brankami vyřadit Malmö. Ploesti se štěstím prošlo přes Vitesse Arnhem, ale na Liberty Stadium neuspěje.

Dánský kouč Michael Laudrup vytvořil tým, který předvádí sympatický útočný fotbal, jehož údernou sílu ještě zvýšil příchod útočníka Pobřeží slonoviny Wilfrieda Bonyho. Své schopnosti předvedl bývalý forvard Sparty hned v úvodním mači Swancea ve 3. předkole Evropské ligy, když během čtyř minut dvakrát pokořil obranu Malmö a přispěl tak k jasné výhře 4:0. Ve Švédsku ukopali borci Swancea v poklidu plichtu 0:0. Teď by rádi zopakovali obdobný vstup do dvojzápasu i proti Ploesti.

Petrolul skončil v minulém ročníku rumunské ligy na třetím místě, letos je po pěti kolech pátý s bilancí dvou výher a tří remíz. Do rozhodujícího duelu o základní skupinu snadno prošel přes Vikingur (doma 3:0, venku 4:0) a s mnohem většími obtížemi přes Vitesse. Doma totiž zachraňoval remízu 1:1 až v 82. minutě brankou Gheorge Grozava a v odvetě v Nizozemsku zařídil stejný hráč rozhodující postupový gól na 2:1 až ve 4. minutě nastaveného času…

Na trávníku Swancea však budou kralovat domácí, kteří vyhrají minimálně o dva góly.

Handicap - Swansea - Ploiesti 0:1 1 2.01