Švýcarsko – Francie: produktivní duel pro domácí

17.6.2016

Dvakrát měli kliku, když o svých výhrách rozhodli v posledních minutkách zápasu. Domácí Francouzi si už ale zajistili postup ze skupiny a v pohodové atmosféře si poradí i se Švýcary.

Nejprve se proti Rumunům trefil Payet v 89. minutě, pak proti Albáncům Griezmann ještě o minutku později. Takhle těžce se rodily francouzské výhry, což svědčí o těžkostech velkého favorita a současně jeho velké psychické síle. Se šesti body v kapse si Francouzi zajistili postup do osmifinále, ovšem jejich protivník je také v pohodě. Nynější čtyři body by i Švýcarům už měly stačit na play off, byť herně vůbec nepřesvědčili. Co se dá očekávat od vzájemného souboje? Určitě žádný pohodový přáteláček, nicméně psychická deka a tlak by zejména z beder Les Bleus měly spadnout. Na protivníka si věří, předloni na MS v Brazílii ho zničili v základní skupině 5:2, když už o pět gólu vedli! Tentokrát to nejspíš taková divočina nebude, ovšem na góly a nejspíš i domácí výhru se fanoušci těšit mohou.

Švýcarsko

+ Vyzrálý, ustálený kádr se silnou osou Lichtsteiner – Xhaka – Shaqiri
- Forma se v posledních měsících vytratila, slabší kreativita a podpora útoku

Francie

+ Zkušenost v defenzivě, kreativita v záloze, střelci ve formě. Pogba s Griezmannem mohou zařídit velké věci. Skvělou formou disponuje Payet