Švýcarsko – Anglie: první poločas bude remízový

7.9.2014

Dva účastníci letního MS si to nyní rozdají o postup na evropský šampionát v úvodním duelu kvalifikační skupiny E. Angličané v Brazílii zklamali a ani v přípravě příliš nezářili, duel v Basileji bude vyrovnaný.

S novým kapitánem Rooneym a bez několika zkušených veteránů, kteří ukončili reprezentační kariéru (Gerrard, Lampard), vstoupí Anglie do kvalifikačních bojů o EURO 2016. Na letním MS v Brazílii svěřenci kouče Hodgsona opět zklamali, když nevyhráli ani zápas – padli s Itálií i Uruguayí (shodně 1:2) a bez branek remizovali s Kostarikou. A ani v přípravě na evropskou kvalifikaci se jim příliš nedařilo, v přátelském utkání sice porazili Norsko 1:0, ovšem výkonem nijak nenadchli. Těsné vítězství zařídil z penalty Rooney, dobrý výkon předvedli hlavně jeho parťáci z útoku Sterling a Sturridge. Právě na mladíky z Liverpoolu bude Albion hodně spoléhat, ovšem Sturridge se v tréninku zranil a proti Švýcarsku nenastoupí, což je pro Anglii velká ztráta! Švýcaři prožili o poznání lepší MS, když ve skupině E obsadili druhé místo za Francií a postoupili do osmifinále, v němž notně potrápili pozdější finalisty z Argentiny v čele s Lionelem Messim. Jejich skalp ale nakonec nezískali, ačkoliv utkání dotáhli do prodloužení a málem i do penaltového rozstřelu. Ve 118. minutě ale neuhlídali Di Máriu, jenž přesnou střelou favorita spasil. Švýcaři nastoupí do evropské kvalifikace s novým koučem Petkovičem, jenž na lavičce vystřídal zkušeného Němce Hitzfelda, pod jehož vedením se vždy prezentovali výtečnou obranou a skvělou organizací hry. Ani s nástupem nového kouče se jejich styl příliš nezmění, duel v Basileji tak bude vyrovnaný, první poločas by mohl skončit plichtou!