Švédsko – Švýcarsko: potvrdí Tre Kronor kvality?

article image

9.5.201 Ze smolné prohry s Kanadou se oklepali a triumfem nad Německem 4:3 se švédští hokejisté vrátili zpět na vítěznou vlnu. Nevyzpytatelní Švýcaři ale zatím v každém utkání na šampionátu bodovali, potrápí velkého favorita?

Švédsko

+ silný útok, šikovné individuality, bojovnost

- možné podcenění soupeře

Švýcarsko

+ bojovnost, důraz, solidně brání

- chybí forma, trápení v ofenzívě

 

Tre Kronor před začátkem světového šampionátu patřili do širšího okruhu favoritů na zisk titulu a svými výkony v základní skupině potvrzují, že oprávněně. V pěti zápasech pouze jednou neuspěli, když padli ve velkém šlágru s hvězdnou Kanadou. Javorové listy přitom po parádním vstupu do utkání měli téměř na lopatkách, vždyť první třetinu vyhráli 3:0! Nadějně rozehraný souboj ale nedokázali dotáhnout do vítězného konce a nakonec padli 4:6… Náladu si po smolné prohře spravili proti Německu (4:3), dvěma góly a stejným počtem asistencí se na čtvrtém švédském triumfu podílel forvard Möller (4 góly na MS). V ofenzívě jsou Seveřani nesmírně silní, borci jako Forsberg (5 gólů), Eriksson (3) či Rask (3) jistě budou švýcarskou obranu hodně prohánět. Rozvlní síť?

Houževnatý outsider sice letos v Praze nepředvádí výkony, jimiž se v posledních letech postupně propracoval do širší špičky a které mu předloni vynesly na MS ve Švédsku stříbrné medaile, bylo by však chybou jej podceňovat! Švýcaři pořád solidně brání a svým důrazem umí soupeřům hru hodně znepříjemnit. Udrží na uzdě střelce Kre Kronor?

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip