Články

Švédsko – Kanada: finále ofenzivním hokejem neoslní
article image

22.2.201

Na turnaji v Soči ještě neztratili ani bod a míří za vysněným zlatem! Hokejisté Švédska ale ve finále narazí na silnou Kanadu, která pomýšlí na obhajobu olympijského titulu! Jejich vzájemný duel bude velkou bitvou s minimem branek.

Severské derby zvládli na jedničku a zahrají si tak o olympijské zlato. Borci Tre Kronor v semifinále vyzráli na rivaly z Finska 2:1, ačkoliv po gólu Jokinena prohrávali a museli dohánět ztrátu. To se jim díky brance Louie Erikssona podařilo, obránce Erik Karlsson pak přesnou ranou rozhodl o jejich postupu do finále. Olympijští šampioni z Turína tak potvrzují předpoklady velkých favoritů na zlato, v základní skupině pohodlně zdolali Česko (4:2), Švýcarsko (1:0) i Lotyšsko (5:3), ve čtvrtfinále si pak poradili se Slovinskem (5:0). Jejich dobré výkony jsou založeny na výtečné obraně, za kterou chytá téměř neomylný brankář Henrik Lundqvist, hlavním tahounem ofenzívy pak je obránce Karlsson, jenž tvoří hru, střílí góly a je dokonce nejproduktivnějším borcem olympijského turnaje. Ovšem i on bude mít problém s prolomením výtečné kanadské defenzívy, která v Soči zatím jen třikrát inkasovala! Ač je soupiska obhájců titulu našlapaná ofenzivními hvězdami (Crosby, Nash, Perry, Getzlaf, Benn, St. Louis…), mnoho branek Kanada nestřílí a většina jejich vítězství je gólově hodně dietních. Svým tvrdým, agresivním a zarputilým stylem hry své protivníky přesto přetlačí a jejich duel se Švédskem tak bude velkou a hodně vyrovnanou bitvou. Mnoho branek divákům nenabídne.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Počet gólů - Švédsko - Kanada 4,5 - 1.60

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip