Sunderland – Arsenal: první půle pro hosty

14.9.201

S hvězdnou posilou Mesutem Özilem jede Arsenal do Sunderlandu pro výhru. Domácí ve třech zápasech vydolovali jediný bod, zatímco hosté se parádně rozjeli a vyhrají už první poločas.

„Kanonýři“ šokovali úvodní porážkou s Aston Villou 1:3, od té doby ale pálí ostrými! Přes Fenerbahce snadno prošli do Ligy mistrů, v Premier League pak porazili londýnské rivaly Fulham (3:1 venku) i Tottenham (1:0 doma v posledním kole). Ofenzívu táhne Giroud, jenž se zatím trefil v každém ligovém duelu a při chuti bude i v Sunderlandu. Navíc se bude moci těšit na skvostné přihrávky nového špílmachra Özila, a tak by Gunners neměla tolik vadit předpokládaná absence tvořivého Rosického.

Domácí „Black Cats“ tápou, prohráli s Fulhamem (0:1 doma) a s Crystal Palace (1:3 venku) a dokázali plichtit 1:1 na Southamptonu. Kouč Di Canio má sice nově k dispozici tři posily (Ki Sung-Yueng, Andrea Dossena a Fabio Borini), ale ani to domácím k úspěchu nepomůže. Až sudí Atkinson odpíská konec první půle, budou mít na další triumf zadělání svěřenci kouče Arsene Wengera.