Steaua Bukurešť – Chelsea: Blues napraví kolaps

1.10.201

Své příznivce šokovali porážkou 1:2 od Basileje v úvodním utkání skupiny E, další bodová ztráta by jejich postupovým ambicím zasadila ještě těžší ránu. Borci Chelsea si už v LM nemohou dovolit zaváhat, duel v Bukurešti zvládnou!

Měl být spasitelem, hra jeho týmu ale zatím budí spíše rozpaky. Portugalský trenér José Mourinho neprožívá ten nejvydařenější návrat na Stamford Bridge. V lize je Chelsea čtvrtá s bilancí 3-2-1, v šesti duelech jen sedmkrát skórovala. Ligu mistrů pak rozehrála přímo tragicky, když doma nestačila na švýcarskou Basilej. Přitom těsně před koncem prvního poločasu šla po brance Oscara do vedení! Hosté však v posledních dvaceti minutách dvěma góly skóre otočili a Chelsea tak na první body v letošním ročníku LM stále čeká. V Bukurešti by ale měla své prázdné bodové konto výrazně rozšířit, do utkání vstupuje jako velký favorit a s vědomím, že další ztrátu už nesmí dopustit! Kvalita kádru i zkušenosti z těžkých pohárových duelů výrazně hovoří v její prospěch. Steaua se do milionářské soutěže prokousala skrze předkola přes Vardar, Dinamo Tbilisi a Legii Varšava, skupinu E ale zahájila porážkou 0:3 od Schalke. Na hvězdného londýnského protivníka se bude chtít vytáhnout a v domácím prostředí bude kousat, hosté ale utkání zvládnou a vybojují první triumf!