Sparta – Zlín: Moravané v Praze narazí

15.3.2016

Druhý nejlepší tým základní části vstupuje do play off! Sparta se ve čtvrtfinále extraligy střetne s rivaly ze Zlína a jejich bitvy vždy bývají pořádně vyhecované. Hosté si po vyřazení Třince budou věřit, první výhru ale neukořistí.

Jako tradičně vstupuje Sparta do nadstavbové části v roli jednoho z favoritů na zisk titulu, který ale naposledy získala před devíti lety. Základní část se týmu z Holešovic povedla, jen Liberec získal více bodů a žádný tým nebyl produktivnější než svěřenci kouče Jandače, kteří jako jediní dosáhli na metu dvou set vstřelených branek. Největší síla Sparty právě leží v ofenzívě, která se umí prosadit při plném počtu hráčů i při početní výhodě, využití přesilovek měli Pražané v základní části vůbec nejlepší (úspěšnost 22,58%) ze všech a v play off na ně jistě budou hodně spoléhat. Zlín se po mizerném startu do sezony zvedl a dokonce útočil na elitní šestku, za níž však nakonec o dva body zaostal a musel tak do předkola, kde si poradil s Třincem, který přetlačil až v prodloužení rozhodujícího pátého zápasu! Hosté tak půjdou do série se Spartou o poznání rozehranější, navykli si rychlému tempu play off, zatímco domácí nehráli ostrý zápas dlouhých dvanáct dní. Borci jako Přibyl, Buchtele či Hlinka ale v základní části váleli a náročný kouč Jandač se jistě postará o to, aby do play off nastoupili maximálně motivovaní. Velkou bitvu ovládnou domácí!