Články

Sparta – Třinec: zdramatizují domácí sérii?
article image

31.3.2015

Úvodní semifinálová klání na třineckém ledě nabídla parádní hokej plný gólů, emocí a tvrdých střetů. V obou případech měli ale navrch Oceláři, pražská Sparta tak v sérii prohrává už 0:2. Doma zkusí manko snížit, podaří se jí to?

Sparta

+ domácí prostředí, silné přesilovky, zkušenosti

- disciplína, individuální chyby v obraně

Třinec

+ našlapaná sestava, produktivní útok, sebedůvěra

- ve jménu ofenzívy občas nechává okénka v obraně  

 

Zatímco v základní části ve vzájemných duelech dominovala Sparta, která dokázala Oceláře ze čtyř pokusů třikrát zdolat, v play off má navrch Třinec. V prvním semifinálovém klání svého soka jasně přejel (6:2), druhý duel už ale byl o mnoho dramatičtější. Sparta totiž předvedla výrazně kvalitnější výkon v ofenzívě a v první třetině si dokonce vypracovala dvoubrankový náskok. Během dvouminutového kolapsu v prostřední části, kdy třikrát inkasovala, o něj ale přišla. V závěrečné třetině se sice Pražané dokázali znovu dostat do vedení, tři minuty před koncem ale Oceláři vyrovnali a nakonec zvítězili v prodloužení. Smolná porážka však nakonec může mít na výkony Pražanů pozitivní vliv, vítěze základní části dokázali přehrávat. Ani v obraně nehráli špatně a nejproduktivnější tým soutěže dlouho k ničemu nepustili, nakonec se však nevyvarovali několika individuálních chyb, které je v konečném účtování stály vyrovnání stavu série. Nyní tak prohrávají 0:2 a v domácím prostředí musí výrazně zabrat, v případě dalšího zaváhání by se ocitli na pokraji vyřazení! Širší led v Holešovicích bude jejich kombinační hře více vyhovovat, ovšem Třinec disponuje kvalitním a zkušeným kádrem (Klepiš, Adamský, Polanský, Klesla), jenž k třetímu duelu série přistoupí zodpovědně a s cílem urvat postupový mečbol. Očekává se další vypjatá a vyrovnaná bitva, kdo v ní bude tahat na delší konec provazu?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Zápas - Sparta - Třinec 1 2.00
Dá gól (včetně prodloužení) - Spa-Tři: Vondrka M. ano 3.80

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip