Články

Sparta – Teplice: zapomenou Letenští na nezdary?
article image

21.3.201

Pražané se v úvodu jara nevyhnuli klopýtání a za vedoucí Plzní už zaostávají o pět bodů. S každou další ztrátou se jejich naděje na obhajobu titulu zmenšují, Teplice prostě musí porazit! Severočeši na jaře příliš nezáří, odjedou s prázdnou?

Sparta

+ kvalita kádru, silná ofenzíva, kombinace

- velký tlak, absence Kadeřábka

Teplice

+ rychlé brejky, nemají co ztratit

- na Letné neumí, forma, obrana chybuje

 

Tlak na kouče Vítězslava Lavičku se zvětšuje, po krachu v pohárové Evropě to vypadá bledě i s útokem na titul. Obhájci ze Sparty totiž v posledních třech kolech zdolali pouze  Duklu (3:0), naopak s Ostravou (1:1) a Jabloncem (0:0) jen plichtili a jejich ztráta na plzeňského rivala, který se vyhřívá na čele tabulky, narostla na pět bodů. V posledním ligovém utkání se Severočechy mistrovský mančaft nijak neoslnil, především ve hře směrem dopředu měl rezervy a mnoho šancí si nevypracoval. V souboji s Teplicemi sparťanští borci jistě předvedou kvalitnější ofenzívu, další ztrátu si už prostě nesmí dovolit! Ostatně při pohárovém triumfu 2:1 právě nad Jabloncem v průběhu tohoto týdně ukázali, že střílet branky nezapomněli. Do čtvrtfinálového klání ale nenastoupili kompletní, v sestavě chyběli tradiční tahouni Dočkal, Krejčí či Lafata, které proti Teplicím kouč Lavička jistě pošle do boje!       

 

Teplice před začátkem jara přišly o trenéra Ščasného, jenž nečekaně rezignoval. Na jeho místo usedl zkušený Petr Rada, jenž při obnovené premiéře dovedl Severočechy k těsnému triumfu nad Ostravou (1:0). V dalších čtyřech duelech ale jeho svěřenci zvítězili jen jednou (2:0 v Liberci), z posledních dvou kol pak vytěžili jen jeden bod a na Letné potřebují uspět, aby v boji o pohárovou Evropu ještě více neztratili. Žlutomodří už mohou do boje nasadit klíčového záložníka Ljevakoviče, jenž si odpykal trest za žluté karty, naopak Takács bude po vyloučení na Slovácku absentovat. Rychlíci jako Potočný, Nivaldo, Vůch či Litsingi jistě budou hrozit z brejků a mohli by sparťanské obraně připravit nejednu horkou chvilku, ovšem Teplicím se na Letné nedaří – naposledy tam zvítězily před téměř deseti lety a při posledních dvou návštěvách ani jednou nevstřelily gól (0:1, 0:2). Odjedou do třetice s prázdnou?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Handicap - Sparta Praha - Teplice 0:1 1 1.80
Dá gól (včetně prodloužení) - Spa-Tep: Kadlec V. ano 2.30

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip