Sparta – Slovan: Pražané zopakují triumf

5.11.2014

Ve svém čtvrtém utkání skupiny I Evropské ligy hostí pražská Sparta bratislavský Slovan, na jehož půdě zvítězila 3:0. Druhým triumfem by udělala velký krok k postupu do jarních vyřazovacích bojů a cenné tři body vybojuje!

Pražané nezvládli víkendový šlágr s Plzní, v němž mohli svého západočeského soka předstihnout na prvním místě tabulky české ligy. Místo toho na půdě rivala padli 0:2 a na vedoucí Viktorku nabrali čtyřbodové manko. Z prohry se však musí rychle oklepat, o slovo se hlásí Evropská liga a s ní důležitý zápas proti Slovanu! První vzájemný duel v Bratislavě poznamenaly výtržnosti v hledišti, kvůli kterým musel být souboj bývalých federálních rivalů v prvním poločase na pětatřicet minut přerušen. Druhá půle pak jasně patřila pražské Spartě, která třemi góly pokazila trenérskou premiéru Jozefa Chovance na lavičce domácího celku a vybojovala druhou výhru ve skupině I. S šesti body na kontě se tak dělí o první příčku s celky z Bernu a Neapole, naopak Slovan je v tabulce bez bodu poslední. Utkání proti slovenskému mistrovi napoví o šancích Sparty na postup do play off, vítězství by její naděje výrazně posílilo! Svěřenci kouče Lavičky by však museli předvést výrazně lepší výkon než proti Plzni, kde nebyli dostatečně agresivní a vyráběli laciné chyby. Především v ofenzívě byli Pražané nepřesní a málo hladoví, vždyť ani jednou netrefili branku! Podruhé ale stejně mizerný výkon nepředvedou, na Slovan od první minuty nastoupí a jasně zvítězí!