Články

Sparta – Příbram: přiblíží se Letenští lídrovi?
article image

23.2.201

První jarní kolo české nejvyšší soutěže uzavře souboj na pražské Letné, kde si to rozdají druhá Sparta s jedenáctou Příbramí. Domácí si v boji o titul nesmí dovolit zaváhat a cílí na tři body, potvrdí kvalitu a zastřílí si?

Sparta

+ stabilní a sehraný tým, kvalita kádru, kanonýr Lafata

- musí dotahovat náskok Plzně

Příbram

+ nemá co ztratit, slušně posílená ofenzíva

- nejlepší střelec Řezníček odešel, špatné výkony venku

 

Sparťanský trenér Vítězslav Lavička má nůž na krku, po neúspěchu v pohárové Evropě musí mančaft z Letné dovést k zisku titulu. O mistrovské vavříny si to Pražané rozdají s aktuálně třetím Jabloncem a vedoucí Plzní, která po kanonádě proti Českým Budějovicím (6:0) odskočila na čele tabulky do čtyřbodového trháku. Úřadující čeští šampioni tak nesmí proti Příbrami zaváhat, aby jejich manko na lídra hned na začátku výrazně nenarostlo.

 

Sparťanský kádr během zimní pauzy mnoha změn nedoznal a právě z velké sehranosti jednotlivých řad by měl v jarních titulových dostizích těžit, hráči mají zažité herní automatismy, které během zimní přípravy pilovali k dokonalosti. Těsně před startem jarní části soutěže ale Letenští ulovili do ofenzívy dvě velké posily – právě z Příbrami čtvrtého nejlepšího ligového střelce Jakuba Řezníčka (9 gólů) a z německého Frankfurtu svého někdejšího forvarda Václava Kadlece. Ani jeden ale asi nenastoupí v základní sestavě, na hrotu sparťanského útoku by se jako tradičně měl pohybovat osamocený kanonýr Lafata (10 gólů), kterého by měli z křídel podporovat rychlíci Krejčí s Dočkalem.

 

Příbram v prvních sedmi ligových kolech letošní sezony získala jen dva body a brzy tak sáhla k trenérské výměně. A angažování zkušeného Pavla Tobiáše se ukázalo jako trefa do černého, pod jeho vedením Středočeši v devíti utkáních jen dvakrát nebodovali, naopak pětkrát triumfovali a opustili pásmo sestupu. Vyhráno ale ještě nemají, pokud však budou v solidních výkonech pokračovat, sestupu se nemusí obávat. Odchod střelce Řezníka do Sparty je výrazným oslabením ofenzívy, na jeho místo v útoku ale Příbram získala solidní náhrady – Romana Bednáře ze Sparty a Pavla Fořta z bratislavského Slovanu. Venku se na podzim Příbrami příliš nedařilo (bilance 2-2-4, skóre 8:12), což není před návštěvou Letné příliš dobré znamení, navíc ve sparťanském stánku třikrát po sobě prohrála (1:2, 0:4, 1:3). A na body asi znovu nedosáhne...

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Handicap - Sparta Praha - Příbram 0:1 1 1.45
Dá gól (včetně prodloužení) - Spa-Pří: Lafata D. ano 1.65

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip