Sparta – Plzeň: vyrovnaný úvod střetnutí

30.3.201

Tohle nečekali! Sparťanští hokejisté nastupovali do série s Plzní jako velcí favorité na postup, úvodní duel na vlastním ledě ale vůbec nezvládli. Vysoká prohra 3:7 jim zkomplikovala plány, druhý zápas před svými fanoušky už musí vyhrát!

Prohospodařili první třetinu a to je stálo zápas. Sparťani v úvodní dvacetiminutovce třikrát inkasovali a vysoké manko už nedokázali umazat. Naopak – po mírném zlepšení v druhé třetině, kterou ovládli 2:1, přišel kolaps v závěrečné části hry, kdy Plzeň ještě 3x skórovala a na konec zvítězila 7:3. Hráči domácího týmy zbytečně chybovali, ve vlastní třetině často ztráceli kotouče a Západočeši toho dokázali využít. Indiáni předčili svého soupeře v důrazu a pohybu, od prvních minut výtečně bránili a ukázali smrtící koncovku. Se stejnou taktikou půjde Plzeň také do druhého utkání, Sparta si ale jistě dá záležet na tom, aby úvod utkání neprošustrovala. První třetina by mohla skončit plichtou.