Sparta – Plzeň: remízový první poločas

7.3.2014

Zápas, který může rozhodnout o titulu! Souboj prvního s druhým před vyprodanou Letnou jistě bude mít grády a půjde v něm o hodně, ani jeden z týmů tak nebude chtít udělat chybu. Úvodní poločas bude opatrnější, skončí remízou.

Našlapaná Letná požene do boje dva nejlepší celky soutěže a výsledek jejich souboj může výrazně napovědět o tom, kdo se na konci sezony bude radovat z titulu. Vedoucí Sparta si mistrovskou trofej naposledy potěžkala v roce 2010 a letos věří, že dlouhý půst ukončí. K tomu má skvěle nakročeno, co do počtu získaných bodů prožila nejlepší podzim v historii a po skončení zimní přestávky pokračuje v dobrých výkonech. V prvním utkání nového roku doma rozdrtila Brno 4:0, poté triumfovala 2:1 na hřišti Bohemians 1905 a před dotírající Plzní si udržela pětibodový náskok. Celek okolo kanonýra Lafaty se pyšní nejlepší defenzívou (15 gólů) i ofenzívou (47 branek) soutěže, doma vyhrál všech devět duelů při skóre 29:5 a na Plzeň si bude věřit. I když není jisté, jestli se stihne uzdravit tahoun Krejčí, jenž odkulhal ze zápasu se Zbrojovkou. Západočeši ale také válí, venku dokonce získali o bod víc než jejich pražský rival a s bilancí 7-1-1 jsou nejúspěšnějším týmem na hřištích soupeřů. Do jarní části soutěže vstoupili výhrami v Ostravě 2:1 a nad Znojmem 3:2, mezitím ještě stihli vyřadit v Evropské lize silný Šachťar Doněck (1:1, 2:1), což jim vlilo do žil spoustu sebevědomí! Nový kouč Uhrin, jenž převzal otěže po uctívaném Pavlu Vrbovi, tak zahájil plzeňské angažmá výtečně a doufá, že se jeho svěřencům na Letné podaří snížit manko na lídra. Postrádat bude vykartovaného záložníka Petrželu a zraněného gólmana Kozáčika, trumfem však může být rychlík Jan Rezek, jenž se v tomto týdnu překvapivě vrátil do Plzně a na šlágr bude připraven! Vzájemný podzimní duel v Plzni byl hodně vyrovnaný a nakonec skončil bezbrankovou plichtou, ani v odvetě se žádný z rivalů nepožene bezhlavě do útoku. Tedy alespoň v úvodu utkání. První poločas by tak mohl skončit nerozhodně.