Sparta – Plzeň: první půle nerozhodne

22.4.2016

Nedělní bitva na pražské Letné může trochu zdramatizovat boj o titul – druhá Sparta totiž přivítá vedoucí rivaly z Plzně! Svěřenci kouče Zdeňka Ščasného v letošní sezoně doma ještě neztratili ani bod, uhájí stoprocentní bilanci?

Osmibodová propast dělí vedoucí obhájce titulu z Plzně a jejich nejbližší pronásledovatele ze Sparty. Letenští totiž zvládli středeční dohrávku na pražské Julisce, kde tamní Duklu zdolali 2:1 a na prestižní bitvu s Viktorií se vítězně naladili. Žádný parádní výkon ale sparťani nepředvedli, v 34. minutě inkasovali z kopačky Tetoura a celý zápas se snažili umazat manko. Když už to vypadalo, že z malého pražského derby odjedou s prázdnou, dvě minuty před koncem vyrovnal parádní trefou Juliš a výhru Letenským v nastaveném čase vystřelil po kontroverzně nařízené penaltě Dočkal. S návratem do domácího prostředí by ale měl výkon Sparty výrazně stoupnout, v lize před svými fanoušky ještě neztratila ani bod! Západočeši na jaře příliš nezáří, body ale pravidelně sbírají a dokáží je vytěžit i z duelů, v nichž se jim herně tolik nedaří. Triumfem na Letné by odpor rivala definitivně zlomili a na Spartu se jim daří, poslední tři vzájemné zápasy vyhráli a téměř přesně před rokem si z hlavního města odvezli triumf 2:0. Očekává se velká bitva, první poločas by mohl být vyrovnaný.