Sparta – Pardubice: lídr zakončí základní část výhrou

5.3.2014

V posledním duelu základní části hokejové extraligy přivítá vedoucí Sparta osmé Pardubice a výhrou bude chtít fanoušky naladit na se play off. V posledních dvou duelech lídr soutěže neuspěl, tentokrát zvítězí a začne už v první třetině!

Téměř celou sezonu válcovali své soupeře a suverénně ovládli základní část, na jejím konci ale ze své dominance trochu polevili. Hokejisté Sparty prohráli tři z posledních pěti duelů a ukázali, že také oni jsou zranitelní. Po prohrách 2:3 v prodloužení v derby se Slavií a 1:2 ve Zlíně se proti Pardubicím chtějí vyhnout třetí porážce v řadě, to by se jim do play off nenastupovalo v příliš velké pohodě. Na vlastním ledě se jim ale tradičně daří, 7x v řadě tam zvítězili a před svými fanoušky naplno bodovali ve 22 z 25 utkání. Východočeši jsou v pohodě, mají jistotu účasti v předkole a na led lídra jedou s výhrami nad Karlovými Vary (4:1) a Třincem (7:5) v kapse, vítězný hattrick ale nevybojují. Devět z posledních deseti vzájemných duelů vyhrála Sparta, letos jasně ovládla všechny tři bitvy (3:0, 5:3, 6:2). Na play off se naladí dalším ziskem pardubického skalpu a začne už v první třetině.