Sparta – Kometa: první třetina nabídne boj!

11.2.201

Extraliga míří do finiše! Šlágrem 45. kola bude souboj v pražských Holešovicích, kde třetí Sparta přivítá čtvrtou Kometu, kterou letos už dvakrát rozdrtila! Tentokrát ale budou brněnští borci o poznání více kousat…

Na kontě mají stejně bodů, před reprezentační přestávkou shodně po dvou prohrách dvakrát vyhrály. Spartu a Kometu toho spojuje hodně, ovšem bilance jejich letošních vzájemných zápasů nemůže být rozdílnější! Zatímco na holešovickém ledě brněnský mančaft urval těsnou výhru 2:1, v obou domácích duelech selhal a pokaždé osmkrát inkasoval (1:8, 2:8)! Motivaci zvítězit v hlavním městě tak hosté postrádat nebudou, musí odčinit debakly! Poslední výhry nad Olomoucí (6:2) a především silným Litvínovem (2:1) jim jistě vlily do žil sebevědomí, navíc ve finiši základní části se snaží o vybojování co nejlepší pozice pro vstup do play off a body ze sparťanského ledu by se jim tak náramně hodily. Do brněnské sestavy se vrátí uzdravený útočník Vojtěch Němec, chybět naopak budou Dujsík, Burian a Zohorna. Ani Sparta nenastoupí kompletní (Staňa, Švrček, Přibyl), po nedávných kanonádách s Karlovými Vary (9:1) a v derby se Slavií (9:4) si ale bude věřit! Parádní formu v reprezentaci ukázala posila z bratislavského Slovanu Michal Vondrka, jenž ve dvou duelech proti Rusku třikrát skóroval! Tradičně bojovná Kometa se s ofenzivně našlapanou Spartou nebude chtít pouštět do gólových dostihů, bude pozorně bránit a trpělivě čekat na šance. Úvodní třetina by tak mohla být vyrovnaná, skončí plichtou.