Sparta – Kometa: Pražané vyhrají už 1. třetinu

26.11.201

Sparťané si v poslední době hrají v extralize vlastní soutěž. Na čele tabulky mají náskok 7 bodů před Hradcem a ve 23 zápasech nastříleli 100 gólů! Brňané dvakrát v řadě padli a už po 1. třetině půjdou do kabin smutní.

Na začátku října sice Kometa doma Pražany zdolala, jenže od té doby nabral holešovický rychlík tempo, jemuž žádný z extraligových týmů nestačí. Po porážce v Brně prohráli sparťané i další duel doma s Vítkovicemi, ovšem poté bodovali v následujících dvanácti zápasech. V deseti z nich po základní hrací době vyhráli a ve dvou remizovali. První remízu proměnili ve vítězství po nájezdech v Plzni, v té druhé nestačili v nájezdech na domácí Třinec… Kometě v posledních čtyřech utkáních mírně odešla forma, protože sice vyhrála nad venku nebezpečným Hradcem Králové, ale jinak si připsala tři porážky! Největší „zásluhu“ na bídném bodovém zisku má málo produktivní koncovka – šest vstřelených gólů ve čtyřech zápasech. S průměrem 1,5 branky na utkání se moc výher nasbírat nedá. Na ledě lídra se aktuálně pátí Brňané přiblíží třetí extraligové porážce v řadě hned po 1. třetině.