Sparta – Hradec Králové: zopakují si prodloužení

24.1.201

Zápasy Pražanů s Východočechy bývají velmi vyrovnané, z posledních pěti pouze jeden skončil vítězstvím soupeře o víc než gól. V započaté tradici budou pokračovat i v nedělním duelu, který se v základní hrací době nerozhodne.

Sparťané si v pátek přivezli cennou výhru 2:1 z Plzně, o které rozhodli v 59. minutě. A střelec Mikuš potěšil nejen své spoluhráče, ale i své dnešní soky, protože se Západočechy se hokejisté Mountfieldu momentálně přetahují o cennou šestou příčku zaručující čtvrtfinále play off.  A protože i oni dokázali ve 40. kole zvítězit, když doma otočili v poslední třetině duel s Vítkovicemi z 2:3 na konečných 4:3, odskočili od sedmých Plzeňanů na čtyři body. Do Holešovic přijedou s bilancí tří výher z posledních čtyř ligových utkání, ovšem stejnou úspěšností se můžou pyšnit i svěřenci kouče Jandače.

To však není jediná ukázka vzájemné vyrovnanosti. Z pěti posledních utkání mezi sparťany a borci z Hradce Králové totiž hned tři skončily po 60 minutách nerozhodně a k tomu si každý připsal jednu výhru. A bilance této sezony? Tři zápasy: 1 – 1 – 1, skóre: 7:8 pro Hradec… Sparta je sice na svém ledě i vzhledem k aktuálnímu bodovému sběru favoritem, ale proč nezkusit vsadit se zajímavým kurzem na remízové překvapení? Vždyť plichtou skončil i poslední prosincový vzájemný mač ve východních Čechách.