Články

Sparta – Hradec Králové: zaskočí opět Východočeši favorita?
article image

10.3.2015

Do úvodního zápasu čtvrtfinálové série jdou jako jasní postupoví favorité Pražané. Jenže hokejisté Hradce Králové si na ně věří. V základní části získali ve vzájemných duelech dokonce více bodů a vyhráli i poslední mač!

Sparta Praha

+ uzdravený kádr; nejlepší útok a přesilovky v extralize

– nezkušený brankář; tlak spojený s povinností postoupit

Mountfield Hradec Králové

+ perfektní defenzíva; psychika – na Spartu umí zahrát

– nezkušenost kádru s play off včetně brankářů; užší kádr  

Oba celky měly hned po skončení základní části jasno, jaký soupeř je ve čtvrtfinále čeká. O hradeckých hokejistech se dokonce spekulovalo, že si sparťany jako svého protivníka přáli… A není se co divit, vždyť z týmů ze špice tabulky se jim proti nim výrazně dařilo. Ve čtyřech utkáních dvakrát zvítězili a jen jednou prohráli v normální hrací době. K tomu jednou podlehli až v prodloužení, takže bodové skóre je 7:5 v jejich prospěch při aktivním skóre 13:8! Navíc je v psychice posiluje i vědomí jasné výhry 5:0 v posledním zápase na konci ledna v Praze a to v situaci, kdy jim bookmakeři vůbec nevěřili a kurzy na jejich vítězství se pohybovaly okolo hodnoty 4,6. Takže podobná situace jako dnes…

Jenže sparťanům se v přestávce po základní části takřka zcela vyprázdnila velká marodka včetně brankářské jedničky Filipa Novotného. O jejich ofenzivní síle svědčí i fakt, že se 194 góly jsou nejproduktivnější v lize, i lídr z Třince vstřelil o 11 branek méně. Hradečtí si budou muset dát pozor také na jejich přesilovky, které hrají zejména v play off často klíčovou roli. A právě v této činnosti hokejisté Sparty vládnou extraligovým statistikám.  Hradec se bude jistě opět prezentovat precizní hrou s kvalitní defenzívou. V základní části inkasovali o 9 gólů méně než Pražané.

Co bude mít navrch v prvním duelu série? Síla sparťanského kádru a ofenzívy, nebo propracovaná obrana Východočechů a jejich vědomí, že na Spartu umí?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Zápas - Sparta - Hr.Králové 0 4.45
Počet gólů - Sparta - Hr.Králové 5,5 - 1.60

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip