Sparta – CSKA: oslavy na Letné nebudou

5.8.201

Pražané v boji o Ligu mistrů překvapili favority z moskevského CSKA a na jejich hřišti vybojovali cennou plichtu 2:2! Postup však ještě nemají jistý, ruský gigant borce z Letné v odvetě už nepodcení…

Z poslední návštěvy Arény Chimki, kde svá domácí utkání hraje CSKA, odjížděli sparťanští fotbalisté se svěšenými hlavami, v Evropské lize tam před pěti lety padli 0:3. Letos se podobné lekce, kterou jim uštědřili borci ruského velkoklubu, chtěli vyvarovat a to se jim podařilo! Domácí favorit se sice už ve 14. minutě dostal do vedení, krátce poté ale vyrovnal Fatai. A když CSKA znovu odskočilo do gólového trháku v 53. minutě po trefě Tošiče, situace se opakovala a Krejčí opět brzy srovnal skóre na konečných 2:2. Celkově mělo CSKA herní převahu a vypracovalo si vcelku hodně šancí ke skórování, trefilo se ale jen dvakrát a dokonce zahodilo i penaltu, když Natcha skvěle vychytal Bičík. V defenzívě naopak nepůsobilo nejjistěji a nechalo se Pražany dvakrát zaskočit, to už se na Letné nejspíš opakovat nebude! Sparťanům v odvetě stačí k postupu kromě výhry i remízy 0:0 a 1:1, do boje už mohou nasadit uzdraveného kapitána Lafatu, jenž při návratu na trávníky jedním gólem pokořil v sobotu ostravský Baník (3:1). Hosté se budou muset tlačit do útoku, postup by jim však přinesl i triumf 1:0 a proto nebudou zbytečně otevírat obranu. Směrem dopředu jsou však nesmírně nebezpeční a borci jako Musa, Tošič, Dzagojev či Natcho umí rozvlnit síť. Sparta bude bojovat, hosté si ale z Prahy odvezou postup!