Sparta – Chomutov: lídr bude od začátku kralovat

24.10.2013

Piráti ze severu Čech jsou v nové sezoně zatím bezzubí, v jedenácti duelech pouze třikrát zvítězili. Sparta naopak válí a s deseti výhrami v kapse obsadila první místo tabulky. S Chomutovem si poradí a začne s tím už v první třetině.

Celek z Holešovic byl před sezonou pasován na titulového favorita nového extraligového ročníku a svými výkony zatím prokazuje velké kvality. Ze čtrnácti duelů svěřenci kouče Jandače desetkrát vybojovali plný počet bodů a pouze čtyřikrát vyšli naprázdno. Jedním z jejich přemožitelů byl překvapivě právě Chomutov, jenž Pražany ve druhém kole doma porazil 3:1. Od té doby ale Piráti vyhráli už jen dva zápasy a naopak desetkrát prohráli, se čtrnácti body na kontě jim patří předposlední příčka tabulky. Jejich obrana už inkasovala 48 branek, společně s Vítkovicemi tak mají nejděravější defenzívu ze všech. Sparta se naopak pyšní nejproduktivnější ofenzívou (61 gólů), kterou táhnou hlavně zkušení Petr Ton (10+9), Jaroslav Hlinka (8+8) a Petr Kumstát (7+5). Chomutov ji tentokrát neuhlídá, domácí vykročí za vítězstvím už v první třetině.