Španělsko – Chile: do poločasu se nerozhodne

18.6.201

Hned ve svém druhém utkání ve skupině budou hrát úřadující světoví šampioni o udržení postupové naděje! Prohráli 1:5 s Nizozemci, zatímco nebezpeční Chilané zdolali Australany 3:1. Oběma jde o vše, první půle skončí plichtou.

Obhájci titulu prožili proti Nizozemcům neuvěřitelný večer, na jehož konci byla potupa. Přitom Španělé nezačali špatně, Brazilci nenáviděný bývalý krajan Costa zařídil penaltu a tým šel do vedení. Před přestávkou o něj však přišel a po ní to byla přehlídka marnosti. Prostupná obrana a za ní tragický Casillas přinesly se zvyšujícím se skóre chaos ve hře, v níž bylo vidět, jak šampioni už jen čekají na závěrečný hvizd. Trenér del Bosque chystá 2-3 změny v sestavě, ale budou stačit na rozjeté Chilany?

Ti si lepší vstup do šampionátu proti Australanům ani nemohli přát, během dvou minut vstřelili dva góly a vysprintovali za výhrou, kterou ve skupině s evropskými obry v zádech nutně potřebovali. Přestože se v těch chvílích zdálo, že mají outsidera z Austrálie na lopatkách, opak byl pravdou. Ještě v první půli ho nechali snížit a ve druhé dost nepochopitelně vyklidili pole a několikrát museli trnout, zda už jen o těsný náskok nepřijdou. Měli několikrát štěstí, pomohl jim skvělý brankář Bravo a gólová pojistka už v nastaveném čase. Kdo uspěje dnes? Španělsko má s Chile úspěšnou bilanci 8 výher a 2 remíz a v obdobné situaci uspělo na minulém MS, kdy po úvodní porážce od Švýcarů dokráčelo až ke zlatu. Jenže teď narazí na velmi kvalitního soupeře s hvězdami Vidalem z Juventusu a Sánchezem z Barcelony, který se tak na trávníku potká se svými spoluhráči z katalánského klubu.

Jde o mnoho a o všem se rozhodne až ve druhém poločase.