Články

Smitková T – Jankovič J.: vzpomene si na loňský Wimbledon?
article image

9.6.201

O moc těžší los, alespoň podle nasazení, nemohl českou hráčku Terezu Smitkovou na úvodním travnatém turnaji sezony, na který odjela do nizozemského Hertogenbosche, potkat. Ale přesto není proti turnajové dvojce Jankovičové zcela bez šancí.

Smitková

+ dobrá zkušenost s trávou v minulé sezoně

- hned v prvním zápase na trávě proti sobě má favoritku

 

 

Jankovič

+ zkušenosti, ve třiceti jich má dost

- špatná aktuální forma, možné zranění a bídné výsledky v posledních letech na trávě

 

 

Možná může Tereza Smitková žehrat na los svého prvního travnatého turnaje v sezoně, protože jít hned na úvod na turnajovou dvojku není nic příjemného. Při podrobnějším pohledu ale nemusí jít pro českou hráčku o neřešitelný problém. Ani žebříčkový rozdíl 32 míst (Jankovičová 30 místo, Smitková 62.) není nepřekonatelný. Zvlášť když aktuální forma hovoří spíše pro českou hráčku.

 

Ta totiž v letošním roce vyloženě nezáří, ale na druhé straně od konce března, kdy se jí dvakrát nezadařilo v USA, žádný turnaj neopustila hned po 1. kole. Platilo to i o Paříži, byť toto srovnání je vzhledem k povrchu přece jen trochu irelevantní. Jankovičové se naopak právě americká část sezony v březnu vydařila, v Miami došla až do finále. Vedlo se jí i dál, jenomže těsně před French Open vzdala čtvrtfinále ve Štrasburku a ještě nedoléčená v Paříži vypadla hned v úvodním kole. Otázkou tak zůstává, v jakém stavu se vydá do Nizozemska.

 

Smitková má na loňskou trávu výborné vzpomínky, ve Wimbledonu při své premiéře došla až do osmifinále, naopak Jankovičová by trávu asi vymazal z kalendáře, ve čtyřech posledních startech ve Wimbledonu se dostala jen jednou alespoň do 2. kola. Usuzovat něco ze vzájemné statistiky obou hráček nelze, jde o jejich první setkání na okruhu WTA.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Vítěz zápasu - Smitková T. - Jankovic J. 1 2.06

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip