Slavia – Plzeň: první třetina bude remízová

4.10.201

V 9. extraligovém kole mají oba celky co napravovat. Slávisté si z Liberce přivezli první porážku, byť až po samostatných nájezdech. Plzeňané doma podlehli Kladnu. Zejména v úvodu bude duel opatrný, první třetina skončí bez vítěze.

Naposledy se oba soupeři střetli v semifinále play off minulého ročníku a Západočeši na cestě za titulem slávisty vyřadili 4:2 na zápasy. Jenže v nové sezoně podává mistr nevyrovnané výkony, o čemž svědčí i jeho nynější čtyřzápasová série: porážka v Litvínově, poté výhra na nájezdy s Karlovými Vary, triumf v Brně a následná porážka 3:5 doma s Kladnem. Po ní byla v kabině „Indiánů“ bouřka a do Prahy jedou s vidinou uštědřit lídrovi tabulky první prohru v normální hrací době. Chybět jim přitom budou Jeřábek a Slovák. Slávisté do nové sezony vstupovali skromně bez vyhlašování velkých ambicí. O to zodpovědněji si však počínají na ledě. Spoléhají na kvalitní defenzívu – obdrželi nejméně branek, v průměru 1,5 na zápas – a na rychlé brejky. Se stejnou taktikou půjdou i do dnešního extraligového šlágru. Nikdo ze soupeřů nebude chtít udělat chybu, což se promítne do remízy po úvodních dvaceti minutách.