Skelleftea – Växjö: pomalý rozjezd do utkání

14.10.2014

Souboj prvního se čtvrtým okoření jedenácté kolo švédské hokejové ligy. Hosté by se v případě vítězství na lídra dotáhli, Skelleftea ovšem doma ještě neztratila ani bod! Oba soupeři velmi dobře brání, první třetina góly nenabídne.

Domácí v posledních dvou sezonách švédskému hokeji jasně dominovali a letos cílí na mistrovský hattrick! V úvodních deseti kolech nového ročníku šestkrát triumfovali v normální hrací době a jednou v prodloužení. Především na vlastním ledě jsou silní a ještě tam neztratili ani bod! Celek kouče Wallsona je velmi dobře poskládaný a sehraný, ani mírná letní obměna kádru jej nevyvedla z rytmu a stále tak válí. Přesto tradičně mívá pomalé a opatrné rozjezdy do zápasů, vždyť jenom v jednom duelu vstřelil během úvodní dvacetiminutovky více než jeden gól – dvakrát se prosadil v druhém kole proti Modo. Svůj styl neopustí ani proti Växjö, které je venku nebezpečné, vždyť mimo svůj stadion vyhrálo tři ze čtyř duelů! Hosté postoupili mezi švédskou elitu v roce 2011 a po dvou průměrných sezonách se loni zabydleli mezi špičkou, když v základní části skončili na třetím místě a v play off se probojovali až do semifinále. Také letos se pohybují mezi nejlepšími a pyšní se vůbec nejlepší obranou soutěže, lídra jistě pořádně potrápí. První třetina bude z obou stran opatrná, padne v ní maximálně jedna branka!