Sevilla – Bilbao: prosadí se oba

13.4.2016 Zase jsou o krok blíž vítěznému hattricku! Fotbalisté Sevilly útočící na třetí triumf v Evropské lize v řadě vyhráli na hřišti španělských rivalů z Bilbaa 2:1 a jsou jednou nohou v semifinále. Zvládnou domácí odvetu?

Stadion San Mamés je pro ně svatyní, kde téměř neprohrávají. To však fotbalisté Bilbaa ve čtvrtfinále se Sevillou nepotvrdili a po nečekané prohře 1:2 se ocitli na pokraji vyřazení. Přitom je minutu po startu druhé půle poslal do vedení svou devátou brankou nejlepší střelec Evropské ligy Aduriz! Jenže krátce poté po chybě Muniaina vyrovnal Kolodziejczak a zaskočené domácí ještě dorazil sedm minut před koncem Iborra. Baskové tak budou muset v odvetě vrhnout všechny síly do útoku a minimálně dvakrát skórovat, toho však budou chtít borci Sevilly využít k bleskovým kontrům. Vítězové posledních dvou ročníků Evropské ligy mají zkušený mančaft a borci jako Gameiro, Llorente, Konoplyanka či Reyes umí rozvlnit síť. Oba rivalové ze španělské Primera División by měli gólově udeřit.