Články

Sevilla – Benfica: remízový 1. poločas
article image

14.5.201

Sevilla vyhrála tehdejší Pohár UEFA dvakrát, naposledy v roce 2007. Benfica čeká na svou třetí pohárovou trofej od roku 1962! S vědomím loňské finálové porážky začne opatrně, a tak oťukávací 1. půle skončí plichtou.

Pro Benfiku to bude už sedmé finále některé z evropských soutěží od chvíle, kdy tým kolem Eusebia v letech 1961 a 1962 vyhrál PMEZ. A svěřenci trenéra Jesuse rozhodně nechtějí, aby bylo opět prohrané. V Portugalsku setřásla dlouholetou nadvládu Porta, letošní titul má v kapse, nyní se může soustředit na finále v Turíně, kde před necelými dvěma týdny vyřadila před branami finále favorizovaný domácí Juventus. Zároveň ale za to zaplatila nucenou absencí dvou opor. Pérez byl vyloučený v průběhu turínské odvety a jeho spoluhráč Markovič viděl červenou kartu po strkanici s Mirko Vučiničem dokonce už coby vystřídaný hráč na lavičce...

Sevilla si vyzkoušela oslavy s trofejí v druhém nejvýznamnějším evropském poháru dvakrát. V roce 2006 zdolala ve finále anglický Middlesbrough 4:0 a o rok později ve španělském finále až na penalty barcelonský Espanyol. V Primera División nyní míří k pátému místu, což ji bez ohledu na výsledek turínského finále opět zajistí účast v Evropské lize. Do finále ale nepůjde v nejlepším výsledkovém rozpoložení, poslední výhrou totiž pro ni bylo domácí vítězství 2:0 v prvním semifinále nad Valencií. Od té doby tři soutěžní prohry a jedna remíza. Navíc možná ještě kuriozněji než Benfika o Markoviče, přišla Sevilla pro finále o Jaira. Ten se totiž tak radoval z postupového gólu Mbii ve Valencii, že ačkoliv byl v roli náhradníka, dostal žlutou kartu. Protože pro něj byla třetí, v Turíně hrát nemůže.

Na Juventus Stadium by se měla v prvním poločase odehrávat vyrovnaná bitva, do kabin půjdou fotbalisté obou týmů za nerozhodného stavu.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
1. poločas - Sevilla - Benfica 0 2.06

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip