Schalke – Maribor: Němci si doma zastřílí

29.9.2014

Vítězství 2:1 nad rivaly z Dortmundu jim vlilo do žil pořádnou dávku sebevědomí, které se borci Schalke nyní pokusí přetavit v první vítězství v letošním ročníku Ligy mistrů! Maribor čeká ofenzivní peklo, kterému se neubrání!

Ambiciózní Schalke loni dokázalo postoupit ze základní skupiny do jarního play off Ligy mistrů a letos chce stejný kousek zopakovat. Za jeho splněním vyrazilo velmi dobře, na hřišti favorizované Chelsea totiž vybojovalo remízu 1:1, kterou mu trefil v 62. minutě kanonýr Huntelaar. Cenný bod ukořistěný na Stamford Bridge ale musí celek z Gelsenkirchenu potvrdit domácím vítězstvím nad outsidery z Mariboru, bodové klopýtnutí proti slovinskému soupeři je pro něj nepřípustné! Pokud však bude pokračovat v dobrých výkonech, měl by si s Mariborem vcelku hladce poradit! O víkendu se na důležité klání pozitivně naladil vítězstvím 2:1 v derby nad úhlavními rivaly z Dortmundu, předtím v německé bundeslize rozstřílel venku Brémy 3:0. Mančaft kouče Kellera praktikuje kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku, ke kterému má v týmu vhodné typy hráčů (Boateng, Sam, Meyer, Choupo-Moting), jeho ofenzivní výpady neomylně zakončuje kapitán Huntelaar, jenž dlouhodobě patří mezi nejobávanější snajpry na evropských trávnících. Maribor se do letošního ročníku Ligy mistrů prokousal přes bosenský Mostar (0:0, 2:0), izraelský Maccabi Tel Aviv (1:0, 2:2) a slavný skotský Celtic (1:1, 1:0), v úvodním utkání skupiny pak remizoval 1:1 doma s lisabonským Sportingem. Ovšem málem zůstal bez bodu, vedení hostů umazal až v druhé minutě nastavení Zahovič! Schalke je ale doma tradičně silné a kádr má výrazně kvalitnější než Slovinci. Zvítězí v handicapu!

Handicap - Schalke - Maribor 0:1 1 1.66