Schalke – Frankfurt: gól padne na obou stranách

11.4.201

Frankfurt se dokázal vyhrabat z hrozících sestupových potíží, k čemuž mu pomohla i slušná gólová potence. Schalke pokukuje po druhé příčce Dortmundu, a tak lze očekávat atraktivní mač, v němž se prosadí domácí i hostující střelci.

Už podzimní duel ve Frankfurtu přinesl pořádnou přestřelku, v níž Eintracht v poločase prohrával 0:2, pak výsledek otočil a Schalke zachránil remízu Howedes až v 86 minutě. Ve Veltins-Areně se v dnešní předehrávce 30. kola budou domácí snažit bodově srovnat s Dortmundem. Vzhledem k tomu, že Borussii čeká o víkendu bundesligový šlágr v Mnichově na trávníku lídra, cítí borci z Gelsenkirchenu, že do posledních čtyř kol by mohli startovat do boje o stříbro ze stejné bodové pozice. A to je velká motivace do bitvy s Frankfurtem, jenž však v posledních čtyřech zápasech 3x zvítězil a prohrál těsně o jeden gól 1:2 jen v předminulém kole ve Wolfsburgu. Činí se i střelci obou rivalů – Schalke v posledních šesti utkáních neskórovalo jen jednou, Eintracht se trefil pokaždé. Je proto hodně pravděpodobné, že se Huntelaar, Farfan či Boateng na straně Schalke, a Joselu či Meier případně nyní jen střídající český útočník Václav Kadlec trefí i tentokrát.